Taktický nůž TB Outdoor Protecteur, Kydex - Black

Vaše cena s DPH
2 589 Kč
Vaše cena bez DPH
2 140 Kč
Dostupnost
Skladem posledních 2 ks
Kód
11060002


Taktický nůž TB Outdoor Protecteur, Kydex pouzdro - Black

Protecteur® , oficiálně vybraný organizací ALAT (Army Light Aviation), používají francouzské posádky bojových vrtulníků.

Philippe Perotti vytvořil prvotní skici této dýky, která má symetrickou oboustrannou čepel (hladkou a vroubkovanou). Její ostrá a průrazná čepel je navržena tak, aby pilotovi umožnila rychlé vyproštění v nouzové situaci. Její čepel účinně přeřízne silné popruhy nebo kabely (vroubkovaná) a díky své průraznosti je také neuvěřitelně univerzální. Nůž se dodává s kydexovým pouzdrem, ale bez připevnění MOLLE.

 • Nůž se prodává s Kydex pouzdrem.
 • Dodáváno v ochraném boxu s molitanem.

Přizpůsobte si nůž křestním jménem, textem a udělejte ze svého nože jedinečný ORIGINÁL!

Nechte svůj nůž gravírovat.

 


VLASTNOSTI

 

 1. Čepel - špičková ocel MOX®

 2. Vroubkovaná strana - snadno přeřeže popruhy

 3. Hladká strana -  odolná čepel s úhlem broušení 20°

 4. Ergonomická rukojet -  navrženo tak, aby skvěle padnu do ruky

 5. Kydex pouzdro - lehké, pevné a speciálně tvarované

 6. Rukojeť PA6 - na čepel je při vysoké teplotě a tlaku připevněna střenka z polymeru se skleněnými vlákny

 7. Rozbíječ oken - hrot na patě nože


 

Parametry

Hmotnost:                                 121 g
Tvrdost:                                     +/-1    55 HRC
Typ ostří:                                 Hladké a vroubkované
Úhel ostření:                             20 °
Materiál střenky:                     PA6
Oboustranně použitelný:      Ano
Rukojeť vzor:                            Chevron
Délka čepele:                           100 mm
Délka rukojeti:                         107 mm
Ocel:                                           Mox®

 

 

Příběh Protecteur®

Protecteur®, oficiálně vybraný společností ALAT (Aviation Légère Armée Terre), používají posádky francouzských bojových vrtulníků k vyproštění v případě nouze. Čepel (s impozantním dvojitým břitem) je zalita v elektricky nevodivé rukojeti, která je dostatečně silná, aby rozbila okna a čelní skla.

 

Protecteur® se dodává ve velmi krásné přepravní krabici a s přímo na míru tvarovaným kydexovým pouzdrem.

Čepel

Tato dýka má symetrickou dvoubřitou čepel (hladká a vroubkovaná). Její ostrá a průrazná čepel by měla pilotovi umožnit velmi rychlý únik v nouzové situaci. Účinně přeřízne silné popruhy nebo lana (svorky) a díky své penetrační schopnosti dokáže také zázraky ve více situacích.

Protecteur® je záložní nůž umožňující multifunkční použití. Jeho zmenšená velikost umožňuje nošení ve více konfiguracích: na paži, v botě, na opasku atd.

Nůž Protecteur® je vyroben z nerezové oceli MOX® a má vynikající odolnost proti korozi, což je v mořském prostředí nezbytné. Jeho černá PVD povrchová úprava tuto ochranu dále posiluje.

Je vyroben s čepelí s plnou špičkou, která je přetavena polymerem plněným skelnými vlákny, a jeho odolnost je mimořádná.

Černá barva použitá na všech součástech pomáhá snížit vizuální podpis a zároveň jí dodává agresivní estetický vzhled.

Protecteur® má také účinnou bezpečnostní záštitu, ať už při použití holýma rukama, nebo v rukavicích. Rukojeť, vyrobená z vláknitého materiálu, poskytuje vynikající izolaci. Díky vysoké odolnosti proti nárazu a kosočtvercovému tvaru zadní části je vynikajícím rozbíječem oken.

 

Ostření

Díky tvrdosti ostří Protecteur® kolem 55 HRC je velmi snadné udržet jeho ostří. Pravidelně udržujte ostří čepele dříve, než se příliš poškodí. Udržujte továrně nastavené úhly ostření, které zajišťují efektivní řezání. Zuby vroubkování je možné reformovat diamantovým pilníkem.

 

 

 

O značce TB Outdoor:

TB je pilířem nožířské tradice ve Francii s pětisetletou historií. Tato dlouhověkost je odrazem jejího závazku k dokonalosti, řemeslného mistrovství, které předcházelo nejpokročilejší technice. Společnost TB se neřídí pouze průmyslovými standardy, ale sama je vytváří. S týmem nadšených konstruktérů, inženýrů a techniků vytváří společnost TB Outdoor nože a řezné nástroje, které s přesností a odborností splňují specifické potřeby zákazníků.

Společnost Tarrerias-Bonjean je uznávaná pro své odborné znalosti všech technologií souvisejících s noži. Jako dodavatel francouzské armády prokázala své odhodlání vyrábět nože špičkové kvality, přizpůsobené specifickým potřebám armád v mnoha oblastech operací po celém světě. Tato odbornost je dokonce "tradicí", která se již více než 30 let projevuje dodávkami specifických nožů francouzské armádě.

 • "Bivouac®" byl dodáván francouzské armádě od roku 1996 až do jeho nahrazení modelem "Baroudeur®" v roce 2001.
 • V roce 2018 byl do standardní výbavy vojáků pozemních sil zařazen model "C.A.C.®" (Combat Assistance Campagne). Tyto nože, tvarované s precizností a mistrovstvím, odrážejí jedinečné know-how a pověst společnosti TB Outdoor v nožířském průmyslu, kterou můžete i vy denně zažívat.

 

 

MADE IN FRANCE

Všechny nože TB OUTDOOR jsou hrdě vyráběny ve Francii nedaleko Thiers. Všechny výrobky jsou výsledkem spojení tradice a technologie, což zajišťuje, že společnost TB Outdoor zůstává na špičce nožířského průmyslu nejen ve Francii, ale všude tam, kde si zákazníci vybírají jejich výrobky, aby je doprovázely v nejnáročnějších podmínkách.

 

 

 

Společnost MORIS design s.r.o., provozovatel eshopu SAVETHEDAY.CZ je hrdý exkluzivní distributor značky TB OUTDOOR pro Českou republiku a Slovensko.

 

 

 

 

Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat