Taktický nůž na krk TB Outdoor S-NECK, Kydex, Cord

Vaše cena s DPH
1 790 Kč
Vaše cena bez DPH
1 479 Kč
Dostupnost
Skladem posledních 4 ks
Kód
11060062


Taktický nůž na krk TB Outdoor S-NECK, Kydex pouzdro, Cord

S-NECK® se vyslovuje SNAKE, jako anglicky snake. Tento lze dokonale používat tak, jak je, s kydexovým pouzdrem vytvarovaným do tvaru čepele. Pro připevnění pouzdra na krk máte při dodání k dispozici 2 metry paracordu, který lze ustřihnout na požadovanou délku. Tuto šňůru Paracord lze také použít k opletení rukojeti pro pohodlnější používání. Celková délka dodávané šňůry Paracord je 2 metry. To je dostatečná délka k opletení rukojeti (přibližně 1,15 m) a k vytvoření obvodu krku ze zbývající délky (85 cm).

 

 • Nůž se prodává s Kydex pouzdrem.
 • 2 m paracordu
 • Dodáváno v ochraném boxu s molitanem.

 

Přizpůsobte si nůž křestním jménem, textem a udělejte ze svého nože jedinečný ORIGINÁL!

Nechte svůj nůž gravírovat.

 


VLASTNOSTI
 

 

 1. Čepel  tvar "TANTO" inspirovaný japonskými meči

 2. Ergonomická rukojet -  opěrka pro palec nebo pro použití podpalovače (není součástí dodávky)

 3. Kruhový vřez -  otvor pro prst

 4. Kroužek - otvor pro zápěstní řemínek nebo paracord


 

Parametry

Hmotnost:                                 21 g
Tvrdost:                                     +/-1    55 HRC
Typ ostří:                                 Hladké
Úhel ostření:                             21 °
Materiál střenky:                     Kov, paracord
Obouručně použitelný:        Ano
Rukojeť vzor:                           -
Délka čepele:                           80 mm
Délka rukojeti:                         80 mm
Ocel:                                           Nitrox®

 

 

Historie modelu S-Neck®

Nůž na krk s názvem "S-NECK®" má příběh, který se nám v SAVE THE DAY líbí.

V roce 2018 se na TB Outdoor obrátili organizátoři závodu Air-Raid a požádali je, zda by neměli zájem vytvořit specifický nůž, který by dostali všichni účastníci závodu AIR RAID 2019, který se koná na letecké základně 942 Lyon Mont Verdun.

Co je AIR RAID?

Cílem tohoto cvičení je ověřit vojenské dovednosti personálu letectva, ale také rozvíjet vazby mezi aktivním personálem a příslušníky vojenské zálohy. Za tímto účelem předpisy vyžadují, aby byl každý tým složen nejméně ze dvou záložníků a nejméně jednoho aktivního personálu. Pro zúčastněné týmy to není procházka růžovým sadem. Po dva dny bez spánku týmy soutěží v rámci přibližně šedesáti workshopů a nočního nájezdu na základnu. V nabídce tohoto "sportovního" víkendu nechybí ani bojová záchrana a první pomoc.

V tomto jubilejním ročníku se 42 týmů (37 francouzských, 2 německé, 1 belgický, 1 kanadský a 1 švýcarský) vydalo na 36hodinový zátah složený z 58 disciplín. První pomoc, letecká historie, hod granátem, EOD, střelba FRG2, lov zvěře, vodní kurz, noční chůze, medvědí klec, únikový kurz, provádění přenosů... tolik workshopů v rozmanitých disciplínách, které vyžadují všechny dovednosti, znalosti soutěžících a navíc zdůrazňují hodnoty každého letce: obratnost, přesnost, vzájemnou pomoc, odvahu a vášeň.

 

 

Ocel a ostrost čepele

Nůž je vyroben z vysoce kvalitní nerezové oceli, takže není příliš citlivý na korozi. Nitrox® je takzvaná "dusíkem dopovaná" ocel. Zavedení dusíku při jejím složení umožňuje nahradit část uhlíku pro lepší odolnost proti korozi při zachování velmi vysoké úrovně řezných schopností. Tepelné zpracování mu dodává velkou tvrdost, a tím i velkou tuhost.
K této tuhosti přispívá i ostří typu "Tanto", které se původně používalo na japonských mečích pro svou optimální průraznost.

 

 

 

O značce TB Outdoor:

TB je pilířem nožířské tradice ve Francii s pětisetletou historií. Tato dlouhověkost je odrazem jejího závazku k dokonalosti, řemeslného mistrovství, které předcházelo nejpokročilejší technice. Společnost TB se neřídí pouze průmyslovými standardy, ale sama je vytváří. S týmem nadšených konstruktérů, inženýrů a techniků vytváří společnost TB Outdoor nože a řezné nástroje, které s přesností a odborností splňují specifické potřeby zákazníků.

Společnost Tarrerias-Bonjean je uznávaná pro své odborné znalosti všech technologií souvisejících s noži. Jako dodavatel francouzské armády prokázala své odhodlání vyrábět nože špičkové kvality, přizpůsobené specifickým potřebám armád v mnoha oblastech operací po celém světě. Tato odbornost je dokonce "tradicí", která se již více než 30 let projevuje dodávkami specifických nožů francouzské armádě.

 • "Bivouac®" byl dodáván francouzské armádě od roku 1996 až do jeho nahrazení modelem "Baroudeur®" v roce 2001.
 • V roce 2018 byl do standardní výbavy vojáků pozemních sil zařazen model "C.A.C.®" (Combat Assistance Campagne). Tyto nože, tvarované s precizností a mistrovstvím, odrážejí jedinečné know-how a pověst společnosti TB Outdoor v nožířském průmyslu, kterou můžete i vy denně zažívat.

 

 

MADE IN FRANCE

Všechny nože TB OUTDOOR jsou hrdě vyráběny ve Francii nedaleko Thiers. Všechny výrobky jsou výsledkem spojení tradice a technologie, což zajišťuje, že společnost TB Outdoor zůstává na špičce nožířského průmyslu nejen ve Francii, ale všude tam, kde si zákazníci vybírají jejich výrobky, aby je doprovázely v nejnáročnějších podmínkách.

 

 

 

Společnost MORIS design s.r.o., provozovatel eshopu SAVETHEDAY.CZ je hrdý exkluzivní distributor značky TB OUTDOOR pro Českou republiku a Slovensko.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat