Survival nůž TB Outdoor Vengeur, Kydex, Belt clip, Molle kit, Křesadlo, Diamantový brousek

Vaše cena s DPH
7 990 Kč
Vaše cena bez DPH
6 603 Kč
Dostupnost
Skladem posledních 3 ks
Kód
11060100


Survival nůž TB Outdoor Vengeur, Kydex pouzdro, Belt clip, Molle kit, Křesadlo, Diamantový brousek

Vengeur®: nůž pro přežití par excellence, navržený a vyrobený výhradně v továrně TB Outdoor ve Francii.

Vyvinutý na základě přísných vojenských specifikací pro členy posádek francouzského armádního letectva (ALAT). Tento nůž s plnou rukojetí je vybaven rukojetí vyrobenou z PA6 FV (polymer vyztužený skelnými vlákny pro vysokou odolnost proti nárazům, přičemž není elektricky vodivý) a 4 mm silnou čepelí Tanto s částečným vroubkováním. Výrobek bezpečně drží na místě díky systému zacvakávacích patentek, který nůž připevňuje k ochrannému pouzdru.

Nůž je navržen a vyroben s ohledem na stoprocentní obouručnost a je vybaven hmatovými značkami na obou stranách rukojeti, které umožňují určit jeho orientaci i v úplné tmě. Nůž se dodává s ochranným pouzdrem a příslušenstvím.

Vengeur® je vyroben ze špičkové oceli MOX®, která jí propůjčuje jedinečnou řeznou odolnost více než dvojnásobně vyšší, než je standard na trhu (58 HRC +/-1). Tato ocel obsahuje více než 1 % uhlíku a více než 18 % chromu, což ji činí mimořádně odolnou a nerezavějící.

 

 • Nůž se prodává s Kydex pouzdrem
 • Diamantovým brouskem v pouzdře
 • Držákem na opasek
 • Poutkem na MOLE systém
 • Dodáváno v krásném ochraném boxu s molitanem.

 

Přizpůsobte si nůž křestním jménem, textem a udělejte ze svého nože jedinečný ORIGINÁL!

Nechte svůj nůž gravírovat.

 


VLASTNOSTI

 

 1. Čepel - tvar "Tanto" ze špičkové ocele MOX®. Odolnost více než dvojnásobně vyšší, než je standard na trhu (58 HRC +/-1)

 2. Kombinované ostří - mikrozoubky v délce 3,7 cm pro řezání silných popruhů

 3. Otvor pro palec - odlišná textura v závislosti na směru nože

 4. Uzamykací systém - patentka připevní nůž bezpečně k pouzdru

 5. Rozbíječ oken - hrot na patě nože, po vyšroubování odkryje křesadlo "Firesteel"


 

Parametry

Hmotnost:                                 249 g
Tvrdost:                                     +/-1    58 HRC
Typ ostří:                                   Kombinované
Úhel ostření:                             16 °
Materiál střenky:                     PA6
Obouruční použití:                  Ano
Rukojeť vzor:                            Chevrons
Délka čepele:                           138 mm
Délka rukojeti:                         136.7 mm

Ocel:                                           Mox

 

 

 

Příběh nože Vengeur®

Vengeur® je odpovědí společnosti TB Outdoor na požadavek "Rescue nože". Výčet jeho exkluzivních funkcí a mimořádných možností je nepřeberný. Tento nůž je navržen tak, aby vyhověl všem nouzovým situacím. Vengeur® byl speciálně navržen pro vyprošťování z kabiny vrtulníku a pro přežití v nehostinném prostředí, což dokazuje jeho odolnost a spolehlivost v těch nejextrémnějších situacích. Je to nenahraditelný a účinný nástroj, skutečný záchrance v nouzových situacích. 
Krájet, řezat, prorážet, propichovat, zapalovat, Vengeur® je připraven na všechny okolnosti.

Další přednost přístroje Vengeur® spočívá v jeho rozbíječi oken. Je opatřen kuličkou z karbidu wolframu o průměru 4 mm, což je extrémně tvrdý a odolný materiál. Toto složení jí umožňuje snadno rozbít i ta nejtlustší okna nebo plexisklové desky. Byl navržen tak, aby umožnil vyproštění z kokpitu vrtulníku. 

Robustnost čepele dokonce umožňuje proříznout čelní sklo vozidla, jako poslední možnost vyproštění cestujících.

Vengeur® je dokonalý nůž pro přežití

Vengeur® je dodáván ve velmi krásné přepravní krabici a s přímo na míru vytvořeným kydexovým pouzdrem.

 

Pouzdro Vengeur® 

Nůž Vengeur® lze nosit na opasku, na stehně, na paži nebo dokonce na trupu. Kydexové pouzdro je navrženo tak, aby se do něj nůž vešel oběma směry (pro praváky i leváky). Na kydexovém pouzdře je špičatá prohlubeň umožňující odtok vody po ponoření. Voda na čepeli nebo v pouzdře je odváděna pomocí odtokového bodu v kydexovém pouzdře.

Poutko na opasek dodávané s nožem lze snadno odmontovat pomocí dvou šroubů a distanční podložky (gumové rozpěrky) podle vlastního přání. Kydexové pouzdro je kompatibilní se standardem MOLLE.

 

 

Rukojeť vojenského nože Vengeur®:

- je pohodlná

- téměř nezničitelná

- vybavená rozbíječem oken, který když se vyšroubuje, tak odkryje křesadlo našroubované do dutiny rukojeti

- směr použití je rozpoznatelný pomocí prohlubně pro palec

- neklouže

- nevede elektrický proud,

- odolná vůči většině chemikálií

 

Otvor pro palec, který umožňuje umístění palce (hlavně pro boj), je opatřen různou texturou v závislosti na směru nože. Je kompletně navržen pro obouruční nošení, vjem textury přítomné na střence umožňuje uživateli poznat, kterým směrem je nůž orientován i v úplné tmě.  

Rukojeť je na každé straně opatřena patentkou. Je určena pro pevné zacvaknutí do pouzdra a zajišťuje absolutní bezpečnost, což přináší nerozdělitelné spojení rukojeti Vengeur® a kydexového pouzdra. Tlak palce vyvíjený na pouzdro uvolní pojistku a uvolní nůž. Tato inovace je skutečně bodem, který vedl ke konstrukci tohoto výjimečného nože.

 

 

Ostření


Pravidelně udržujte ostří čepele, než se příliš poškodí. Udržujte úhly ostření nastavené z výroby, které zajišťují efektivní řezání. K dispozici je celá řada produktů pro broušení nožů. Vroubkování je možné reformovat diamantovým pilníkem. Vzhledem k tvrdosti oceli je však pravděpodobné, že to nikdy nebudete muset udělat.

 

 

 

 

 

 

 

Popis návodu

1. Hladký řez a vroubkovaná část - čepel ve tvaru tanto (silná penetrace)
2. Ergonomická rukojeť
3. Zapínací pojistka pro připevnění k pouzdru
4. Dvojité vrtání pro umístění řemínku na zápěstí
5. Otvor pro šňůrku nebo zápěstní řemínek
6. Spouštěč ohně
7. Rozbíječ oken (karbidová kulička)
8. Rukojeť pro použití podpalovače

 


 

O značce TB Outdoor:

TB je pilířem nožířské tradice ve Francii s pětisetletou historií. Tato dlouhověkost je odrazem jejího závazku k dokonalosti, řemeslného mistrovství, které předcházelo nejpokročilejší technice. Společnost TB se neřídí pouze průmyslovými standardy, ale sama je vytváří. S týmem nadšených konstruktérů, inženýrů a techniků vytváří společnost TB Outdoor nože a řezné nástroje, které s přesností a odborností splňují specifické potřeby zákazníků.

Společnost Tarrerias-Bonjean je uznávaná pro své odborné znalosti všech technologií souvisejících s noži. Jako dodavatel francouzské armády prokázala své odhodlání vyrábět nože špičkové kvality, přizpůsobené specifickým potřebám armád v mnoha oblastech operací po celém světě. Tato odbornost je dokonce "tradicí", která se již více než 30 let projevuje dodávkami specifických nožů francouzské armádě.

 • "Bivouac®" byl dodáván francouzské armádě od roku 1996 až do jeho nahrazení modelem "Baroudeur®" v roce 2001.
 • V roce 2018 byl do standardní výbavy vojáků pozemních sil zařazen model "C.A.C.®" (Combat Assistance Campagne). Tyto nože, tvarované s precizností a mistrovstvím, odrážejí jedinečné know-how a pověst společnosti TB Outdoor v nožířském průmyslu, kterou můžete i vy denně zažívat.

 

 

MADE IN FRANCE

Všechny nože TB OUTDOOR jsou hrdě vyráběny ve Francii nedaleko Thiers. Všechny výrobky jsou výsledkem spojení tradice a technologie, což zajišťuje, že společnost TB Outdoor zůstává na špičce nožířského průmyslu nejen ve Francii, ale všude tam, kde si zákazníci vybírají jejich výrobky, aby je doprovázely v nejnáročnějších podmínkách.

 

 

 

Společnost MORIS design s.r.o., provozovatel eshopu SAVETHEDAY.CZ je hrdý exkluzivní distributor značky TB OUTDOOR pro Českou republiku a Slovensko.

 

 

 

 

Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat