SERENITY EXPLORERS

Tomáš Brázdil a Máří Magdaléna Halatová

Tomáš a Máří jsou cestovatelé a jachtaři. Dohromady mají napluto již více než 32 000 námořních mil v 13 mořích a několika oceánech. V roce 2019 jako první češi ve vlastní fiberglass plachetnici propluli celé norské pobřeží a následně přepluli Severní ledový oceán na Špicberské souostroví v Arktidě a zpět. Máří se tím zároveň stala první češkou, která takovou cestu uskutečnila. Celou expedici zasvětili upozornění na problematiku znečištění oceánů.

Tom je držitelem britské námořní licence Yachtmaster od Královské asociace jachtingu. V roce 2013 byl členem úspěšné závodní posádky v náročné offshorové regatě Jabuka race. (1. místo ve skupině a 2. místo v celkovém hodnocení bez ohledu na handicap) Má vystudovanou energetiku se zaměřením na obnovitelné zdroje a vášnivě se věnuje astronomii.

Máří miluje výzvy všeho druhu. Působila např. v Evropském kosmickém centru v Belgii, byla u posledního startu raketoplánu, v 18 letech sama procestovala celé USA a pracovala v Yellowstonském národním parku. 2 roky žila na plachetnici a přitom studovala magistra na prestižní dánské univerzitě, kde se věnovala spolupráci s českou polární stanicí na Špicberkách na návrhu architektury v extrémních oblastech s ohledem na udržitelnost. Mimo expedice na moři se věnuje consultingu pro inovace v oblasti udržitelného vývoje a specializuje se zejména na oblast Architektury a User Experience design.

Oba společně pořádají plavby na moři a nejrůznější expedice se zaměřením na udržitelný způsob cestování a dobrodružství, na které berou všechny se zájmem o přírodu.

 Tomáš Brázdil a Máří Magdaléna Halatová Tomáš Brázdil a Máří Magdaléna Halatová  Tomáš Brázdil a Máří Magdaléna Halatová

Na svých plavbách a výpravách používají mnoho produktů z portfolia SAVETHEDAY.CZ. Mezi ně patří:

- GOAL ZERO YETI  500X + NOMAD 100 - jachta založená na soběstačnosti a udržitelnosti zkrátka musí být vybavena kvalitném solárním panelem a záložním zdrojem energie. Zatímco Yeti dobíjí elektroniku na kapitánském můstku a v podpalubí, Nomad do ni přivádí solární energii přímo z horní paluby.

- LEDLENSER MH11 - odolná lucerna s perfektním výkonem rozdává světlo na palubě i v podpalubí

- LEDLENSER ML6 - chytrá čelovka s exterémním výkonem pomáhá s navigací a orientací na palubě i na celém moři. Kapitáni lodí rádi využívají volitelnou barvu světla.

- WILEY X WEEKENDER  a GRAVITY - extrémně odolné polarizační sluneční brýle chrání oči před větrem, mořskou vodou a především před slunečními paprsky odrážejícími se od vodníhladiny.

 

Zkušenosti posádky Serenity s vybavením a s jejich netradičním použitím můžete sledovat zde:

WEB: www.serenityexplorers.cz

RECENZE NA ML6

YOUTUBE: youtube.com/serenityexplorers

FACEBOOK: facebook.com/serenityexplorers

INSTAGRAM: instagram.com/serenityexplorers